O nás

IMearth je společnost, která jedinečně kombinuje udržitelnost, nejvyšší kvalitulokálnost

Soustředíme se na udržitelné oblečení vyrobené z evropských látek té nejvyšší kvality. Oblečení je navržené, šité a potisklé v České republice. Snažíme se tím navrátit toto téměř zapomenuté řemeslo zpět ke svým českým kořenům. 

Tento způsob výroby je samozřejmě jak časově, tak finančně náročnější. Naší filozofií je však nevybírat si zkratky, ale naopak jít cestou, která je co možná nejlepší pro nás, ale i pro naši křehkou přírodu a všechny, kdo jsou její součástí. 

Naše oblečení je navrženo tak, abyste se v něm cítili co nejpohodlněji, díky své nadčasovosti Vám vydrželo mnoho let a až se s ním budete chtít rozloučit, mohli ho díky svému přírodnímu složení recyklovat. 

 

O látce/výrobě

Naším cílem je nesoustředit se pouze na výrobu oblečení. Naopak, snažíme se holisticky přemýšlet o tom, co děláme. Chápeme, že každá činnost má určité dopady a bohužel dopady módního průmyslu jsou velmi destruktivní jak pro přírodu, tak pro lidi, kteří jsou součástí tzv. “fast fashion” neboli rychlé mody. Oblečení je vyráběno masově, kdy nad kvalitou převládá kvantita. Při tomto druhu výroby dochází k drancování lidských životů i přírody. 

My jsme se rozhodli jít těžší, časově, ale i ekonomicky náročnější cestou, která má smysl a Vy ji, jak věříme, oceníte.

K výrobě našeho oblečení používáme 100% organickou bavlnu, která je to nejčistší, co nám příroda nabízí. K vyprodukování běžné bavlny se používá velké množství chemických prostředků, čímž se sice produkce usnadňuje, ale dochází k velkému znečištění přírody, kontaminaci vody a poškození okolních ekosystémů včetně rostlin, zvířat, mikroorganismů, ale i nás samotných. Proto pole, na kterých může být organická bavlna pěstována, nesmí být zatížena toxickými látkami nejméně po dobu 3 let.

Námi používaná látka je vyráběna v Řecku a samotný bavlník pochází z Turecka. Při výběru látky jsme se soustředili na to, aby bavlna nepocházela z nejvzdálenějších koutů světa, kde bychom jen stěží mohli kontrolovat, zda jsou dodržovány hodnoty, na kterých naše společnost lpí. 

Naše látky mají GOTS certifikát, což znamená, že si zákazník může být jistý, že při pěstování bavlníku a samotné výrobě látek jsou dodržována přísná ekologická, ale i sociální kritéria. Povinnost používání vláken z biologického pěstitelství, vyloučení toxických a dalších škodlivých látek, nízká spotřeba vody a zavedení minimální mzdy, to jen malý výčet podmínek, které musí být při produkci dodrženy. 

 

Farmářství organické bavlny

Při pěstování organické bavlny se dbá na zdraví půdy, ekosystémů, ale i lidí. Ekologické pěstování je v souladu s přírodními cykly namísto používání chemických látek. Při pěstování organické bavlny se nepoužívají chemicky ošetřená nebo geneticky modifikovaná semena tak, jak tomu je běžné u konvenční bavlny. Pěstování organické bavlny napomáhá vrátit půdě a celému ekosystému včetně všech organismů ztracený balanc. Bohužel v současné době je ekologicky obstaráváno pouze minimum půdy, což může být změněno i Vámi a Vaším výběrem produktů, které kupujete.